loader
O aplikácii

Webstránka a aplikácia 2FAMILY

Vznikli v rámci projektu Two families – one history – two regions – one nation / Dve rodiny – jedna história – dva regióny – jeden národ.

Esterházy Galanta s r.o. bola v spolupráci s maďarskou spoločnosťou World Transit Kft. úspešná v medzinárodnom projekte, ktorý je podporený v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť atraktivitu pohraničnej oblasti, rozšírenie ponuky turistických atrakcií a zvýšenie počtu návštevníkov oboch regiónov rekonštrukciou priestorov kaštieľa Forgách v meste Mándok a Neogotického kaštieľa Esterházyovcov v Galante. Skúmaním dejín vzájomných vzťahov medzi rodinami Forgáchovcov a Esterházyovcov poskytne projekt záujemcom o kultúrny cestovný ruch jedinečné zážitky. V rámci projektu bude zrekonštruované podkrovie kaštieľa (hotela) Forgách v Mándoku. Rekonštrukciou vznikne 10 izieb slúžiacich na ubytovacie účely a výstavná miestnosť, v ktorej bude vystavený historický nábytok. V zrekonštruovanej časti Neogotického kaštieľa v Galante bude vybudovaná reštaurácia, v ktorej budú vystavované objekty vysokej historickej hodnoty, čím budú hosťom poskytované sofistikovanejšie a kvalitnejšie služby.

interreg logo

Viac o projekte tu: https://esterhazygalanta.sk/interreg-sk-hu/

logo