loader

Kaštieľ Forgách, Mándok

Hotel Forgách

Dôležité informácie

INFOBOD Kde nájdete QR kódy alebo získate pečiatku?

Kaštieľ Forgách Mándok

• recepcia

• Nám. Sv. Štefana 9, 4644 Mándok

• Návštevné hodiny: denne od 10,00 – 18,00 hod.

V mestečku Mándok na východe Maďarska sa rozprestiera jedno z najvýznamnejších šľachtických sídiel Sabolčskej župy. Bolo postavené okolo roku 1750 na 15 akrovom pozemku grófov rodu Forgách.

Impozantný kaštieľ bol postavený v neskorobarokovom slohu prepracovaným fasádnym dizajnom podľa vtedajších módnych trendov a neskôr bol prestavaný v eklektickom štýle. Od konca 18. storočia do polovice 20. storočia bol centrom novodobého Forgáchovho panstva. Kaštieľ dal postaviť gróf Žigmund Forgách a 4-hektárová záhrada a starostlivosť o ňu boli srdcovkou grófky, vďaka čomu je možné obdivovať viac ako 200-ročné platany, ľaliovník tulipánokvetý, romantickú alej pagaštanov a čierne borovice. Osud kaštieľa a jeho záhrady po roku 1945 je typickým príbehom. Väčšina parku padla za obeť výstavbe futbalového ihriska. Kaštieľ sa stal verejnou korisťou, všetky jeho hnuteľné a zabudované cennosti boli poškodené a rozkradnuté. Okrem prázdnych stien z neho nezostalo takmer nič.

Pred definitívnym zničením ho zachránil jeho súčasný majiteľ osadením plota a novou strechou chrániacou budovu pred jej ďalším poškodením. V roku 2010 sa začala kompletná rekonštrukcia kaštieľa a jeho okolia. Dnes sa opäť pýši svojou starou, aristokratickou eleganciou. Majitelia si dali záležať na tom, aby kaštieľ prinavrátili do verného stavu, počíta s atmosférou sveta grófov z 18. storočia. Veľká pozornosť sa kládla nielen na vonkajšie detaily samotnej budovy, ale ja pri dizajne interiéru. Dnes kompletne zrekonštruovaná impozantná budova spája magickú dobovú atmosféru, luxusné patinované interiéry s modernými prémiovými službami. Rôzne typy štýlových izieb (Superior, DeLuxe, Suite) sú k dispozícii aj náročnejším klientom.

Okrem gurmánskej reštaurácie ponúka hotel aj wellness služby s rôznymi procedúrami, vonkajší plavecký bazén a v prostredí dokonale upraveného parku s fontánami sa týči majestátna oranžéria, pripravená hostiť spoločenské podujatia, veľkolepé oslavy a nezabudnuteľné svadby. V parku o rozlohe 4 hektáre si môžete užiť bicyklovanie alebo prechádzky v prostredí krásnej prírody a exotických drevín.

Kde nás nájdete?

Navigovať

Ďalšie zaujímavé miesta

logo