loader

Neogotický kaštieľ Esterházy, Galanta

Esterházy reštaurácia, kaviareň a vináreň

Dôležité informácie

INFOBOD Kde nájdete QR kódy alebo získate pečiatku?

Esterházy Restaurant Wine and Coffee

• pokladňa v kaviarni

• Hlavná ul. 1006/18, 924 01 Galanta

• Návštevné hodiny: denne od 09,00 – 20,00 hod.

Pozývame Vás do Galanty, kde by sme Vám radi predstavili krásne priestory neogotického kaštieľa. V našej pôvabnej reštaurácii s kaviarňou sa ocitnete v dobe renesancie, baroka či neogotiky súčasne.Pri výbornom jedle, káve a zákuskoch môžete obdivovať krásne obrazy rodu Esterházy a dozvedieť sa o histórii mesta či viac o jednotlivých členoch rodu. V renesančnej pivnici z roku 1633 máte možnosť ochutnať výborné vína z oblastí bývalej monarchie v srdci Európy.

Neogotický kaštieľ dali v roku 1633 postaviť bratia Daniel a Pavol Esterházy. V roku 1736 bol prestavaný v barokovom slohu. Dnešnú podobu nadobudol v roku 1861 po radikálnej prestavbe Jozefom Esterházym, ktorý sa inšpiroval romantickou anglickou gotikou. Rodina Jozefa obývala kaštieľ ako posledná a jej členovia sú pochovaní v kaplnke na cintoríne v Galante. Južná veža kaštieľa sa stala symbolom mesta a základom pri tvorení mestského erbu. Kaštieľ sa postupne obnovuje. Dnes ponúka galériu, pamätné izby, reprezentačné priestory, reštauráciu s kaviarňou a vinárňou, výstavu „Galanta na špirále storočiami“ a nádvorie poskytuje kulisy pre mnoho podujatí a koncertov.

Mesto Galanta a rodina Esterházy sú spojené už viac ako 400 rokov. Dnes vďaka spolupráci so súkromnou nadáciou Esterházy Betriebe mestá Eisenstadt, Forchtenstein a Fertőd sa opäť spájajú s Galantou, rodovým sídlom rodiny Esterházy. Veríme, že pri vašom historickom putovaní za príbehom rodiny Esterházy navštívite naše krásne mesto, kde žil Zoltán Kodály a dokonca pôsobil aj JosephHaydn.

Ponúkame:

  • Degustácia vín v historickej vinárni

  • Narodeninové oslavy

  • Spoločenské a firemné akcie

  • Svadobné hostiny v unikátnych priestoroch

  • Historické prehliadky

Kde nás nájdete?

Navigovať

Ďalšie zaujímavé miesta

logo